Voltage sensor used for measuring and monitoring the voltage level in an object. The voltage sensor can determine the level of either alternating current voltage or direct current voltage.
| Primary nominal RMS current (A) | 10mA |
|---|---|
| Measuring range (A) | ±14mA |
| Supply voltage (V) | 24 |
| Secondary output | ±25mA |
| Accuracy (%) | ±0.8 |
| Output bandwidth | |
| Operating temperature (°C) | -40~85 |
| Copper busbar (mm) | NA |
| PCB | + |
| Others |