Measure the level of alternating current and/or the level of direct current voltage PCB hole Φ1.2 Output nominal rms current 25mA
| Primary nominal RMS current (A) | 400V |
|---|---|
| Measuring range (A) | ±400V |
| Supply voltage (V) | ±12 |
| Secondary output | ±5V |
| Accuracy (%) | ±0.6 |
| Output bandwidth | |
| Operating temperature (°C) | -40~85 |
| Copper busbar (mm) | NA |
| PCB | |
| Others | 3 Faston 6.3 x 0.8mm |