Industrial voltage sensor for power supply monitoring system
| Primary nominal RMS current (A) | 1100V |
|---|---|
| Measuring range (A) | ±1100V |
| Supply voltage (V) | ±12 |
| Secondary output | ±4V |
| Accuracy (%) | ±0.6 |
| Output bandwidth | |
| Operating temperature (°C) | -40~85 |
| Copper busbar (mm) | NA |
| PCB | |
| Others | XH-3A |